Чому МФО частіше видають кредити, ніж банки?

image-description

Все більше клієнтів, бажаючи оформити кредит, звертаються не в банки, а в мікрофінансові організації і оформляють кредит онлайн. Причина такої тенденції криється в часті відмови банків на отримання кредитів. Однак банк має право не розголошувати клієнту причину, по якій йому було відмовлено в позиці, що прописується в кредитному договорі. Але які фактори впливають на остаточне рішення банку у видачі позики клієнту? Чому стільки людей все більше вдаються до онлайн сервісів? Як підвищити ймовірність отримання кредиту?

Фактори, на які звертає увагу банк, і те, що може привести, в підсумку, до відмови на заявку про позику:

  • низький рівень доходу. Напевно, найсуттєвіший фактор відмови в кредиті. Для отримання позики в банку, клієнт повинен надати довідку про доходи з офіційного місця роботи, і, якщо його доходи недостатні для щомісячних виплат за кредитом, клієнт отримує відмову.
  • погана кредитна історія. Це наступний фактор, після рівня доходу, на який дивляться в банку. Всі дії клієнта, які стосуються його досвіду кредитування, зберігаються в спеціальному портфоліо. Якщо в ньому містяться прострочення по виплатах, порушення зобов'язань тощо, то банк просто навіть не розгляне подану заявку.
  • надання помилки у відомостях. Навіть невелика помилка в назві місця роботи, і вже тим більше в паспортних даних або коді ІПН може привести до відхилення заявки на початковому етапі. Тому необхідно дуже акуратно вводити необхідні дані.
  • маленький трудовий стаж або часта зміна місця роботи. Якщо клієнт має стаж до одного року, або часто міняє рід / місце діяльності, то це дуже підвищує ризик отримати відмову в кредиті.
  • велике фінансове навантаження. Якщо у клієнта є відкритий кредит в будь-якому фінансовій установі, то банк, побоюючись дефолту, може дати відмову на отримання ще однієї позики. Однак цього можна уникнути, якщо загальна сума виплат за всіма позиками не перевищує 50% від доходів клієнта.
  • вік клієнта. Самий відповідний вік для взяття кредитів, з точки зору банків - це від 23 до 60 років. Єдина умова - щоб терміни за договором настали до пенсійного віку клієнта.
  • сфера діяльності позичальника. Досить часто банки дають відмову клієнтам, робота яких небезпечна для життя, в цю категорія входять працівники МВС, Міноборони і т. П. Але якщо у клієнта все нормально з рівнем доходу і кредитною історією, то є шанс отримання позитивної відповіді на заявку.

Але не варто ставити хрест, якщо банк відмовив у кредиті. Так як крім банків існує цілий ряд фінансових організацій, які видають кредити на більш лояльних умовах.

Мікрофінансові організації та процес оформлення кредиту в них:

  • для того щоб взяти позику, потрібно бути повнолітнім громадянином України, мати при собі паспорт і код ІПН, а так же заповнити анкету, надану в МФО;
  • оформити позику можна не виходячи з дому, за допомогою онлайн сервісу, тоді до названих вище документів ще потрібно докласти номер банківської карти, на яку будуть переводитися кошти;
  • для оформлення кредиту не потрібно надавати довідку про доходи, з офіційного місця роботи, а так само не потрібно шукати поручителів, досить тільки заповненої анкети;
  • майже всі МФО працюють 24/7, без перерв і вихідних, тобто клієнт може оформити кредит тоді, коли йому буде зручно;
  • погашення кредиту так само проходить зручним для позичальника чином - за допомогою онлайн сервісу, через термінал або поштовим переказом. У разі дострокового погашення, загальна сума виплат буде менше.

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку