Що таке Фінтех і як він спрощує життя українцям

image-description

Стрімкий розвиток технологій природно торкнувся і фінансову область. Адже ще кілька років тому, щоб поповнити рахунок на телефоні або сплатити вартість транспортування посилки треба було бігти у відділення банку або на пошту. Сьогодні все набагато простіше. Усі подібні маніпуляції можна здійснити, не виходячи з будинку через спеціальні застосування в мережі Інтернет. А розробка цих застосувань і є первинне завдання "фінтеха" - технологій, які успішно оптимізують сучасні фінансові послуги.

В Україні розвиток фінтеха триває вже більше 3-х років, при цьому на ринку представлені більше 80 компаній, з яких є як нові фірми (стартапы), так вже і зріліші організації. Відмітимо, що поштовхом до такого розвитку стала криза 2008 року, коли банкам і іншим фінансовим організаціям волею проти волі довелося покращувати якість своїх послуг, переносити фінансові платежі в Інтернет, пропонувати клієнтам онлайн - кредити і інші послуги через доступну віртуальну мережу.

Які напрями фінтеха з'явилися в Україні

Мобільні застосування.

Різні фінансові послуги сталі доступні через мобільні застосування, які спрощують і прискорюють будь-який процес переказу грошей, перегляду стану банківського рахунку, поповнення мобільного рахунку і так далі. Адже мобільні телефони сьогодні мають великий екран, за допомогою якого дуже зручно, не відриваючись від загальних справ, проводити операції з особистими грошовими коштами.

Соціальні мережі.

Компанії "финтеха" навчилися успішно отримувати необхідні дані з соціальних мереж, обробляти їх і пропонувати клієнтові ту послугу, яку він дійсно потребує. При цьому соціальні мережі - це великий майданчик для важливої і потрібної реклами, тобто засіб і надійний спосіб інформування людей.

Нові моделі кредитування.

Зараз украй поширені онлайн-кредити або так зване експрес кредитування через небанківські компанії, що надають послуги в мережі Інтернет. Це дозволяє швидко і зручно узяти різну суму грошей у борг у фірми під деякий відсоток, не приходячи навіть в офіс цієї організації, а просто зайшовши на сайт фірми і заповнивши особисту анкету даних.

Впровадження в роботу штучного інтелекту.

Напевно у будь-кому онлайн додатку банку клієнт може зустріти результат такої роботи - чат-боты, які відповідають на питання, що цікавлять, і допомагають вирішити безліч проблем без втручання оператора або співробітника самого банку.

Послуги через платформи-агрегати.

Саме такі платформи розробляються спеціально для спрощення проведення фінансових операцій. За допомогою їх переводити гроші або зараховувати їх на рахунок можна дійснено безкоштовно, на відміну від аналогічних послуг банку.

Цифрова ідентифікація.

Завдяки таким розробкам логіни та паролі відходять в минуле. Сучасні технології дозволяють отримувати доступ до персональних даних і особистих коштів власника шляхом розпізнавання його відбитку пальця, сітківки ока і тд.

 

Відмітимо, що це далеко не повний перелік послуг і розробок "фінтеха", який сьогодні допомагає українцям і прискорює процес перерахування їх особистих грошових коштів у будь-яке відповідне для цього місце (карта банку, особовий рахунок, електронний гаманець та ін.). Також підкреслимо, що стало доступне для будь-якого українця і узяти кредит в Інтернеті, приміром, за допомогою надійного і перевіреного сервісу онлайн кредитування ULTRACASH. Адже для цього не треба надавати довідку про доходи і знаходити особу, що підтверджує платоспроможність позичальника. Необхідно тільки надати особисті дані і запросити потрібну суму грошей через сайт фірми-кредитора.

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку