Переваги банківських карт

image-description

Бурхливий розвиток сфери інформаційних технологій значно розширило можливості кредитування і зробило можливим отримання кредиту на картку, що було сприйнято більшістю українських позичальників на «ура!». Адже пластикова карта вже давно не дивина і для українського споживача, а уявити реалії сьогодні без масового використання кредитки досить складно. Частка безготівкового розрахунку, наприклад, в retail і ресторанному бізнесі на території України повільно, але неухильно зростає. Це й не дивно: набагато зручніше розплатитися за послугу або товар, маючи в кишені мініатюрну пластикову карту, ніж скрізь носити з собою портмоне і готівку. Крім того, відсутність готівки безпосередньо в руках піддає меншою небезпеки бути обкраденим.

Про функціональність кредитних і дебетових пластикових карт

Компанії щодня використовується багатьма з нас, але навряд чи хоча б половині користувачів відомо про всі її можливості.

  • Основне призначення карти - безготівковий розрахунок в разі, коли необхідно сплатити надання послуг, покупку того чи іншого продукту.
  • На карті ви можете зберігати свої особисті кошти і зняти їх в будь-якій точці світу за допомогою спеціальних терміналів або в касі банку.

Кожна банківська карта несе інформацію про свого власника. На лицьовій стороні є унікальний номер, ім'я і прізвище того, кому вона належить (опціонально), термін дії, тип. А також логотип банку-емітента. На звороті можна побачити фотографію і підпис власника (також в залежності від типу), магнітну смугу, CVV-код.

Унікальна комбінація - номер - складається з шістнадцяти цифр: перші шість позначають код емітента, дев'ять наступних - номер рахунку в банку користувача, остання цифра - контрольна.

Залежно від функціональних можливостей банківські карти діляться на:

  1. Дебетові, особливість яких в тому, що клієнту доступні тільки його особисті кошти на рахунку. Тобто, оплата покупок може здійснюватися до тих пір, поки баланс на карті позитивний.
  2. Кредитні, власники яких можуть оплачувати товари і послуги в кредит, навіть не маючи на рахунку коштів. Розмір доступних користувачеві коштів і термін їх погашення обирається банком в індивідуальному порядку. Як правило, використовувати кредитні кошти можливо, оплачуючи невеликий відсоток. Іноді може встановлюватися пільговий період, погашення «мінуса» протягом якого не передбачає нарахування комісії.

Примітний факт: більшість американців вважають за краще кредитні карти, тоді як європейці - дебетові.

Карта може бути корпоративної або бути закріпленої за конкретною фізичною особою, якій і належить банківський рахунок. Одна карта підтримує тільки одну платіжну систему, найбільш популярні з яких сьогодні - AMEX, VISA, MasterCard. Також чимало банків випускають карти, які диференціюються за класом і престижності - Classic і Gold, Standard і Gold.

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку