Як коронавірус вплине на світову економіку

image-description

Тему впливу коронавирусу на світову економіку сьогодні обговорює практично кожен. Економісти і аналітики багатьох країн дали свої прогнози. Наприклад, відомий американський економіст Нуріель Рубіні запевняє, що сьогоднішня пандемія перетворилася на найбільший кризис світової економічної системи. На його думку коронавірус провокує розпад нинішнього світового порядку, це спровокує загострення національних конфліктів, кордони будуть закриті. Нуріель Рубіні також не виключає початку військових дій. Активно триватиме автоматизація суспільства, покупки і різні заходи відбуватимуться онлайн. Дійсно за останні часи істотно знизився курс акцій, золото дорожчає з кожним днем, зупиняються міжнародні зв'язки. На думку багатьох західних аналітиків світ не був готовий до таких масштабах вірусу. Він всіх застав зненацька. Аналітики стверджують, що всім потрібно готуватися до віртуальної реальності. А ось німецький економіст Марк шіріца дав інтерв'ю газеті "Цайт", в якому запевняє, що COVID- 19 не принесе непоправної шкоди світовій економіці. На його думку кризу 2020 світ переживає набагато легше ніж кризу в 2008 році. Для підтвердження своєї думки, він наводить кілька аргументів:

  • Коронавірус не чіпає структуру економіки, зачеплена лише її товарообмінна частина. Якщо держави подбають про своїх жителів, і внесуть свій вклад в економіку, тоді заводи і підприємства не стануть закриватися.
  • Як тільки закінчиться епідемія, а це неминуче, відновиться весь транспортний рух. Тоді комплектуючі для різних підприємств будуть доставлятися з подвоєною силою. Таким чином поповняться робочі місця і виробництво.
  • Багато підприємств вже задумалися про власне виробництво комплектуючих. Таким чином вони будуть автономні.

Не дивлячись на все вищесказане Марк Шіріца визнає, що людство вперше зіткнулося з такою невизначеністю. Все ж якщо вірус не буде переможений в найближчі місяці, в економіці настають дійсно важкі часи. Можливо економіку чекає якийсь середній сценарій, який реалізується сам собою. На сьогоднішній день відомо одне - біржі потрібно рятувати від краху, а підприємства від банкрутства. Ще один відомий німецький економіст опублікував свою статтю в журналі "Шпігель. У статті він запевняє, що нинішня криза стане більш фатальною ніж в 2008 році. Свою точку зору він обгрунтовує 3 факторами:

  1. Країни "Великої двадцятки" мають заборгованість більше ніж в 2008. На той момент сумарний ВВП становило 200%, а сьогодні 240%.
  2. У багатьох країнах банківські облікові ставки наближаються до нуля, а кредити стають вище. У 2008 році такий статистики не було.
  3. Міжнародне співробітництво дуже похитнулося. Націоналізм і протекціонізм створюють настрій світовій економіці.

Але він також не виключає розвиток оптимістичного сценарію, при якому економіка відновиться лише за кілька місяців.

Що буде з українською економікою

Уже сьогодні в Україні знизився ВВП і ділова активність. Бізнес намагається скоротити витрати і підвищити свою ефективність. Багато компаній вже оптимізували свій штат, та чесло безробітних з кожним днем зростає, як і долар. Але незважаючи на такі плачевні факти більшість аналітиків прогнозує для України швидке відновлення. У будь-якому випадку, варто пам'ятати, що це не перша в Україні криза і, на жаль, не остання. Головне не панікувати і пам'ятати, що після будь-якої кризи настає розквіт економіки. Якщо Ви все ж дуже хвилюєтеся з цього приводу - звеселіть себе подарунками. Ultracash зможе Вам в цьому допомогти. Оформляйте кредит на нашому сайті зараз, і отримаєте гроші на карту через 20 хвилин. А того, хто оформляє онлайн кредит вперше, чекає подарунок - 50% знижки. Будьте фінансово забезпечені разом з Ultracash.

 

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку