Що таке тіло кредиту | ULTRACASH

image-description

Кредит відноситься до зручних фінансових інструментів, особливо якщо хочеться швидко здійснити покупку, а не збирати, або терміново потрібна певна сума "в борг". Однак важливо розуміти, як правильно користуватися цим інструментом, щоб не залишатися в боржниках перед банком. Розбиратися в цьому питанні краще з самого початку. Отже, ви хочете взяти в борг 10000 гривень, готівкою або на картку. Саме ця сума, десять тисяч, і буде тіло кредиту. Вона не включає в себе ніяких комісій, оплату страховки, нараховані відсотки або кредит за прострочення. Одним словом, це саме ті гроші, які ви взяли.

Як формується борг по кредиту?

Для розуміння цього моменту варто запам'ятати основне визначення. Отже, що таке тіло кредиту? Це та сума, яку ви отримали в своє розпорядження від фінансової організації. Тобто, якщо вам схвалили ті самі 10 тисяч гривень і перевели їх на карту, то тіло кредиту визначено (10000 або інша сума на ваш запит, саме те, що було отримано). Але ваш борг завжди буде більше, оскільки до тіла кредиту ще додаються відсотки за його обслуговування. Тут можна заощадити: у нас, в ULTRACASH, кредитному сервісі ТОВ «Ультра ФІНАНС», пропонується знижка 50% на перший кредит, і мова йде саме про зниження процентної ставки. У банківській системі в основному практикують два способи нарахування відсотків. Перший - коли відсоток нараховується тільки на невиплачену частину кредиту.То є, наприклад, ви взяли десять тисяч, але вже віддали 5. На решту п'ять і буде нараховуватися борг. Як бачите, за такою схемою щомісячні виплати поступово зменшуються: чим ближче до дати погашення, тим менше сума платежу.Другий варіант передбачає нарахування відсотків на всю суму боргу відразу і розбивку "результату" на однакові щомісячні платежі. Тобто сума виплат буде однаковою з місяця в місяць. Це - не найвигідніший варіант для позичальника, оскільки так ви платите відсотки за користування грошима, які давно вже виплатили. Саме таким чином визначається повна вартість кредиту. Тобто це основний борг плюс всі додаткові нарахування.

Як відбувається погашення?

Як розрахувати тіло кредиту? Ви легко можете це зробити, оскільки знаєте, скільки грошей взяли в банку. Наприклад, якщо ви взяли 10000 на чотири місяці і погашаєте їх рівними частинами по 2700 гривень (цифри умовні), то 2500 тут буде частиною основного боргу, а 200 грн - нараховані відсотки. Незалежно від того, яка схема була використана при нарахуванні відсотків і як була розбита повна вартість кредиту (рівними або частинами, що зменшуються), не можна допускати прострочень або неповного погашення встановленого платежу. В цьому випадку може дійти до того, що вся сума буде йти на погашення відсотків, а тіло кредиту зменшуватися не буде. Схема погашення боргу по кредиту завжди виглядає наступним чином:

  • сума заборгованості, пеня і штрафи, нараховані після того, як заборгованість виникла (якщо позичальник порушив умови кредитного договору і прострочив платіж);
  • відсотку за поточним платежу;
  • безпосередньо тіло кредиту.

Як бачите, основний борг погашається в останню чергу, тому допускати заборгованості та прострочення вкрай невигідно. Крім того, ви завжди можете звернутися в фінансову організацію для надання виписки по вашому кредиту. Не забувайте, що тіло кредиту - це не весь борг. Всі нюанси кредитування (в тому числі, і сума, яку ви повертаєте за користування позиченими грошима) обов'язково прописані в договорі. У ULTRACASH ви можете погашати кредит онлайн достроково, тим самим скорочуючи переплату.

 

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку