Що потрібно знати про кредитну історію

image-description

Від українських банківських працівників ми часто можемо почути такий термін, як «кредитна історія». Здається, тут все достатньо зрозуміло, але далеко не кожна людина в змозі пояснити значення цього словосполучення. Що ж означає кредитна історія і на що вона впливає? Давайте спробуємо розібратися.

Кредитна історія: значення і шлях формування

Кредитною історією прийнято вважати всі відомості про кредити позичальника та його дисципліну щодо виконання своїх обов’язків по їх виплаті. В кредитній історії наявна така інформація: паспортні дані фізичної особи й детальні відомості по кожному кредиту (сума, строк позики тощо), а також згадка про організації, які вносили відомості про позичальника і давали запит на їх обробку.

Формування кредитної історії конкретної фізичної особи відбувається шляхом накопичення інформації від різноманітних кредитних та фінансових організацій, які вносять її до реєстру ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, ПАТ “Перше всеукраїнське бюро кредитних історій”, ПАТ “Міжнародне бюро кредитних історій”, ТОВ “Незалежне бюро кредитних історій”. Причому такі дані організація має право передавати тільки з письмово задокументованого дозволу позичальника.

Отже, кредитна історія користувача оцінюється кредитором і є основотворчим аргументом при ухваленні рішення про кредитування особи.

Можливості використання кредитної історії

Існують додаткові можливості контролю власної кредитної історії з допомогою SMS-сервісу, який інформуватиме користувача в разі змін у кредитній історії.

Можливо, не кожна людина знає, що будь-який громадянин України має право раз на рік безкоштовно вимагати звіт про свої кредити та інформацію з реєстру кредитних організацій, які оцінювали відомості з його кредитної історії. Ясна річ, така інформація про потенційного позичальника використовується і в разі ухвалення рішення щодо видачі онлайн-кредита на картку з допомогою сервісу «ULTRACASH».

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку