Як управляти сімейним бюджетом?

image-description

Управління особистими грошима нерідко стає доволі непростою справою для тих, хто живе наодинці. Що вже казати про розподіл коштів на потреби родини. Ефективне використання фінансів та вміння відкладати якусь частину доходів приходить не одразу: зазвичай цьому передують помилки та набивання «лоба». Однак все ж існує ряд принципів, притримуючись яких, ви зможете запобігти неприємностям, і вам не доведеться дізнаватися, де оформити кредит, щоб дотягнути до наступної заробітної платні.

Де ховаються гроші?

Напевно, кожному знайома така ситуація: всупереч намаганням відкласти бодай якийсь відсоток від зарплатні на майбутній відпочинок або масштабну покупку, до кінця місяця усе одно виходимо на нуль, а то й залазиш у борги або шукаєш фінустанову, де оформити кредит. Як так виходить? Уся справа в рахунку. Без чіткого розрахунку особистих фінансів неможливо грамотно та ефективно управляти ними.

Тому найбільш поширеними помилками серед споживачів у питанні планування бюджету є:

  • небажання або невміння фіксувати на папері або в електронному виді доходи та витрати;
  • відсутність запасного резерву;
  • незаплановані та часто необов’язкові придбання, без яких можна обійтися.

Щоб питання, де оформити кредит, не виникало у вас із завидною регулярністю, привчіть себе записувати свої трати та заробіток у зошит або ж заносити інформацію до таблиці на ПК. При цьому важливо не забувати ні про одну хоча б трохи значиму витрату. Але й надмірна деталізація лише зашкодить та заплутає вас вкінець.

Як розумно розпланувати бюджет?

Формування правил та принципів управління сімейним бюджетом має відбуватися на початковому етапі зародження сім’ї: потрібно домовитися про те, яким чином ви будете вести господарство – загальними зусиллями, у відсотковому співвідношенні (чоловік вносить, скажімо, 60% коштів, а жінка – 40%) або взагалі одноосібно. Чітке проговорювання та усвідомлення вагомості вкладу кожного з пари не тільки звільнить від необхідності пошуки фінансової компанії, де оформити кредит, але й допоможе уникнути сварок та розбіжностей на тему переділу обов’язків.

Плануючи бюджет на місяць, враховуйте всі джерела доходу, окрім ще й заробітної платні, якими можуть бути виручка від оренди квартири, побічний заробіток, фінансова допомога родичів тощо.

Що стосується витрат, то варто розмежувати бюджет на декілька важливих статей. Найбільш вагомою у відсотковому співвідношенні буде стаття обов’язкових витрат – на харчування, сплату комунальних послуг, проїзд на транспорті (приблизно 60-70%). Невелику частину варто відкладати на відпустку (5-10%) і приблизно стільки же – на плани з далекою перспективою (навчання дітей у ВУЗі та інше). Не забувайте про невелику долю для повсякденного відпочинку (10%), а також – для незапланованих покупок та сплати послуг (10%), як купівля одежі, похід до парикмахерської тощо.

При розподілі коштів важлива сезонність: на початку осені левова доля грошей іде на підготовку дитини до дитячого садочка/школи, а в грудні фінанси доведеться витратити на організацію новорічних заходів.

ULTRACASH: плануй бюджет із задоволенням!

Якщо ви тільки вчитеся планувати бюджет і не завжди вдається вкладатися в наявну суму, то УЛЬТРАКЕШ з радістю допоможе вам зарядитися грошима та підстрахує. Звернувшись до нас по допомогу, ви обов’язково оціните високу швидкість видачі коштів, низьку відсоткову ставку та інші переваги кредитування з УЛЬТРАКЕШ.

Шукаєш, де оформити кредит? Довірся УЛЬТРАКЕШ – та забудь про фінансові негаразди!

Поділитися:

Не пропускай новини, підпишись на нашу розсилку